תפריט סגור

תפקידי הקריקטורות

מהן קריקטורות? למעשה, קריקטורות הן סוג אמנות בו תמונות מתארות סיטואציות או אנשים בהתאם למצב רוח או אווירה מסוימת, ולמעשה בכך כוחו של הקריקטוריסט. אמן הקריקטורות יכול להעניק לכל תמונה או מצב תחושה ייחודית על פי בחירתו או על פי בחירתו של האדם המצויר או הלקוח. למעשה, קריקטורות הינן בעלות השפעה משמעותית הן המצויר עצמו והן על המתבוננים. קריקטורות רבות מהוות כלי למיתוג העסק או הנאה ושעשוע באירועים רבים ולכן אין זה פלא כי יותר ויותר בעלי עסק וגם כן חוגגים בוחרים להעשיר את האירוע או את מיתוג העסק שלהם באמצעות קריקטורות.

למגוון הקריקטורות הקיים ישנם כמה וכמה תפקידים עיקריים:

הבעת מסר – בעידן של ביטוי עצמי אינדיווידואלי עד מאד קריקטורות מהוות אמצעי מצוין לביטוי עצמי עבור רבים. הקריקטורות אינן אלא למעשה כלי ביטוי המעניק ליוצרן את האפשרות לשלב מסר אישי כלשהו. אין זה פלא כי מרבית הקריקטורות כיום משמשות להעברת מסר אישי או חברתי.

הבעת מחאה – השינויים החברתיים מוצאים דרכי ביטוי רבות וביניהן נוכל למצוא את המחאה החברתית האחרונה, אשר מצאה את דרכה אל הקריקטורות הרבות שעלו על חולצות שונות. אלו משקפות הלכי רוח חברתיים שונים מכל קצוות האוכלוסיה ומאפשרות העברת מסר להמונים באופן ישיר.

שעשוע לאירועים – אחד האמצעים הפופולאריים ביותר באירועים גדולים, המעניקים לאורחינו תחושת ייחודיות ומאפשרים את הנצחת הרגע הם קריקטורות, ההופכות כל אירוע לשמחה בלתי נשכחת הן עבור האורחים והן עבור החוגגים.

מיתוג ושיווק לעסק – עסקים רבים בוחרים להשתמש בקריקטורה מותאמת לעיצוב לוגו העסק ולפרסומים שונים כגון באנרים, פליירים ואתרי אינטרנט. אפליקציות לסמארטפון למשל משתמשות הרבה מאד בקריקטורות ואנימציות כאלו ואחרות על מנת לקדם ולמתג את עצמן כראוי.

אין תגובות