תפריט סגור

מדוע כדאי לשקול לבחור בייעוץ משכנתאות פרטי ולא בייעוץ של הבנק?

אם הגעתם למאמר הזה, סביר להניח שהחלטתם או שאתם שוקלים באופן רציני לקחת משכנתא לצורך רכישת בית וזקוקים לשירותי ייעוץ פיננסי אישי לצורך כך. בנוסף, סביר להניח שאתם מבינים שלקיחת משכנתא תהיה ככל הנראה אחת מההחלטות הכלכליות הגדולות שתקבלו בחייכם, שתשפיע על התנהלותכם הכלכלית השפעה מכרעת בשנים הקרובות (ואולי גם הרחוקות). במצב כזה, מובן שאתם מעוניינים לקבל כלים כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר והאחראית ביותר עבורכם ועבור עתידכם.

כשמקבלים החלטה לקחת משכנתא לצורך רכישת בית, חשוב מאוד להיעזר בייעוץ משכנתאות מקצועי ואמין עם הוכחות, ולקבל את כל הידע והעזרה הנחוצים כדי לצלוח החלטה זו בצורה הטובה ביותר. ייעוץ משכנתאות פרטי יעניק לכם ייעוץ מקצועי כשהאינטרס המוביל הוא אתם – לקבל את העסקה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם ועבור המשפחה שלכם.

איך צריך לבחור ייעוץ משכנתאות?

ייעוץ משכנתאות איכותי יינתן לכם ע"י איש מקצוע עם הכשרה מתאימה וידע מעמיק ומקיף ברמה התיאורטית וברמה המעשית בתחום ייעוץ המשכנתאות והנדל"ן. חשוב לדעת כי אין כיום בישראל חוק קובע מי יכול לעסוק בייעוץ משכנתאות. מצב זה מאפשר למעשה לכל אחד להציג עצמו כיועץ. על כן, חשוב לוודא כי ייעוץ המשכנתאות שתיקחו הוא אכן ייעוץ משכנתאות איכותי ואמין ולהקפיד על מספר פרמטרים:

  • חשוב שליועץ יהיו הצלחות מוכחות, ניסיון והמלצות בתחום ייעוץ המשכנתאות.
  • שאין פסקי דין נגד היועץ איתו אתם מעוניינים לעבוד.
  • חשוב להגיע למפגש היכרות ולקיים לפניו שיחת טלפון ראשונית שתעזור לכם לגבש רושם ראשוני לגבי סוג הייעוץ ואישיותו של היועץ.

מדוע לא להיעזר בייעוץ משכנתאות של הבנק?

בטח לא תופתעו, אם ניתן לסכם את התשובה לשאלתה הזאת במילה אחת: אינטרסים. לבנק שלכם, ולבנקים בכלל, יש אינטרס לשמור קודם כל על הרווחיות של העסקה עבורו. לכן, כשמדובר בייעוץ משכנתאות חשוב שתבינו שישנו ניגוד אינטרסים מובנה בשירות הייעוץ שמציעים הבנקים. עבור הבנקים, האינטרס הכלכלי שלהם הוא זה שעומד בראש ולא האינטרס הכלכלי שלכם. במצב כזה טבעי שלא תקבלו את ההצעות הזולות והמשתלמות ביותר עבורכם. לייעוץ משכנתאות פרטי לעומת זאת, אין כל אינטרס פרט להצלחתכם. יתרה מכך, הצלחתכם היא הצלחתו של היועץ/חברת הייעוץ. יועץ משכנתאות פרטי ינהל משא ומתן עם הבנקים וישיג לכם את העסקה הטובה, הנוחה והמשתלמת ביותר עבורכם, כדי שתוכלו לקחת משכנתא בראש שקט.

לסיכום: אם ברצונכם לקחת משכנתא, כדאי שתעשו זאת בעזרת ייעוץ משכנתאות פרטי שידאג לאינטרסים שלכם ויאפשר לכם לגור בבית משלכם ולישון בשקט, ללא דאגות.

אין תגובות
דילוג לתוכן